Mis on sõltuvus?

Sõltuvus puudutab meid kõiki ühel või teisel moel.  On väga vähe inimesi, kes saavad öelda, et nad ei ole mitte ühestki ainest või tegevusest sõltuvuses. Me võime olla sõltuvuses facebookist, shoppamisest, arvutimängudest,  šokolaadist, ekstreemspordist jms. Tänapäeval kasutatakse sõltuvust tihti isegi tavakõnes nagu...  ma olen ikka täielik magusasõltlane...

Sõltuvuse kirjeldamises mängivad suurt rolli märksõnad nagu KONTROLLI KAOTAMINE ja see, et sõltuvusest saadav ELAMUS MUUTUB VAJADUSEKS. Tihti on oluliseks märksõnaks ka VARJAMINE.

Sõltuvusprobleemidele ja sõltuvushäiretele mõeldes räägime me siin eelkõige alkoholisõltuvusest ja narkootiliste ainete sõltuvusest, sest meie ravikodu tegeleb just sellist tüüpi sõltuvusprobleemidega.

Loe lähemalt

Teekond sõltuvuseni

Teekond sõltuvuseni on tavaliselt nähtamatu ja lõbus. Me ei pane ise tähelegi kuidas uimastid tegelikult mõjuvad, tunnistada iseendale, et hoopis mingid ained juhivad minu elu mitte mina ise on päris raske ja nõuab tõsist julgust. Selleks, et teekonna alguses julgeda teha otsuseid ja mitte valida valet teed on vaja teada, kuidas see tee välja näeb.

Loe lähemalt

SÕLTUVUSAINETE TARVITAMISEST LOOBUJA MEELESPEA

Ainete tarvitamisest loobumisel on oluline meeles pidada järgnevat:

  • Sõltuvusega ei tasu jääda üksi. Otsi abi inimeselt, kes saaks Sind toetada ja anda Sulle ausat tagasisidet.
  • Sõltuvusravi mõjub reeglina vaid siis, kui võetakse ette muutused erinevates eluvaldkondades (nii tervise, sõprussuhete, peresuhete, koolitöö, vaba aja jm osas).
  • Sõltuvusainete tarvitamise vähendamine läheb tihti aeglaselt, aga tagasilangemine igapäevasesse kasutamisse võib toimuda kiiresti.

Loe lähemalt